Освітні заходи

Постійне вдосконалення — одна з головних задач нашої компанії. Участь в освітніх заходах та обмін досвідом з іншими учасниками ринку дозволяє зробити це максимально ефективно.

Відмінності МДФ від ДСП і ДВП

МДФ (MDF-medium-density fiberboard) деревоволокниста плита середньої щільності — Це плита, яка робиться з дуже дрібної деревної тирси. Волокнисті плити однорідної товщини виробляються з призначеного на вирубку лісу і відходів (обрізків) деревообробки, які перемелюють до невеликих кубиків (чіпсів), піддають обробці парою під високим тиском і, надалі, подають на обертові диски дефібрера (терочної машини). Весь протертий матеріал відразу поступає на просушування і подальше склеювання.

 
Різниця між стружкою для ДСП і для МДФ — як між продуктами, які пропущені через м’ясорубку, і продуктами, подрібненими міксером. Частинки дерева скріпляються лігніном і парафіном, так що МДФ — дуже екологічний матеріал.

Вироби з МДФ можуть бути встановлені в приміщеннях з відносною вологістю до 80%, проти 60% для дерев’яних виробів.

Плюсы: Цей тип напівфабрикату відрізняється високою екологічністю, а також має відмінні характеристики компактності, зчеплення волокон, а також сталість геометричних розмірів протягом довгого періоду часу.
Найсильнішою стороною є виключно сприятливе співвідношення між твердістю і товщиною: листи з МДФ можуть бути від 4 до 22 мм. Останнім часом стали з’являтися дверні блоки з коробами і наличниками з МДФ, покриті шпоном цінних порід деревини. Поверхня MDF рівна, гладка, однорідна, щільна, все це робить зовнішню обробку плит надзвичайно простий.
 
Даний матеріал найширшим чином застосовується для виготовлення меблів, ламінованих підлог, дверей і погонажних виробів.
 

ДСП (деревно-стружкові плити)

ДСП — виготовляється методом гарячого плоского пресування деревних частинок (стружок), змішаних з речовиною, головним чином синтетичними смолами (смолами формальдегідів). Повноцінним сировиною для ДСП є будь-яка малоцінна деревина, як хвойних, так і листяних порід. Експлуатаційні властивості ДСП, в основному, залежать від їх щільності, форми і розміру деревних частинок, а також кількості та якості зв’язуючого.

Бувають плити з дуже малої (350-450 кг / м³), малої (450 -650 кг / м³), середньої (650-750 кг / м³) та високої (700-800 кг / м³) щільністю. Розрізняють плити одно-, трьох- і тришарові.

ДСП не рекомендується застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Це найпоширеніший матеріал для корпусних меблів, оформлення інтер’єрів, будівництва (дахи, перегородки і т.п.).

Плюси: водостійкість, міцність, легкість в обробці. ДСП добре «тримає» цвяхи і шурупи, що скріплюють конструкцію. ДСП добре піддаються механічній обробці (пиляння, струганню, свердління, фрезерування), легко склеюються і фарбуються. Ще одна перевага ДСП — має низьку ціну. Саме тому ДСП — самий широко використовуваний матеріал для меблів економ — класу; велика частина офісних меблів проводиться саме з ДСП.

За деякими фізико-механічними властивостями ДСП перевершують натуральну деревину. Зокрема, вони менше розбухають від вологи; менш горючі; при нерівномірному зміні вологості не коробляться; володіють хорошими тепло- і звукоізоляційні властивості; більше биостойки.

Мінуси: наявність тих самих формальдегідних смол, які скріплюють частки дерева.
Справа в тому, що ДСП виділяє в повітря певну кількість формальдегіду — не самий корисний продукт, треба відмітити.

Існує два види ДСП: Е1 і Е2.
Е1 відрізняється більшою екологічною чистотою, показник емісії формальдегіду у неї помітно нижче. А ось Е2 забороняється використовувати у виробництві дитячих меблів. Самими екологічними вважаються ДСП австрійського і німецького виробництва.

До недоліків ДСП можна віднести те, що вони важчі натуральної деревини, і поступаються їй в міцності

ДВП (деревно волокниста плита)

ДВП виготовляють методом гарячого пресування рівномірно розмолотої деревної маси, просоченої синтетичними смолами, з включенням в масу деяких добавок. Сировиною для ДВП є роздрібнена деревна тріска і дробленка, а для поліпшення експлуатаційних якостей ДВП, в деревну масу додають парафін, каніфоль (підвищує вологостійкість), синтетичні смоли (для зміцнення плити), антисептики.

Як і МДФ, ДВП виходить з пресованої деревної пилу — але у випадку з ДВП частинки дерева розпарені, плита робиться способом мокрого пресування. Саме тому «виворіт» ДВП фактурою нагадує поверхню сиру з «сіточкою», як від вологої марлі. І тому ж плити ДВП не бувають товстими: технологія не дозволяє. Зазвичай одна сторона ДВП такий і залишається, а іншу покривають плівкою (ламінують або кашируют).

Розрізняють такі типи ДВП:

  • надтверді (щільність 950 кг/м³),
  • тверді (850 кг/м³), напівтверді (400 кг/м³),
  • ізоляційно-оздоблювальні (250 кг/м³),  
  • ізоляційні(до 250 кг/м³) деревоволокнисті плити.

ДВП дуже стійкий матеріал до різних перепадів вологості. Задні стінки більшості шаф, днища висувних ящиків, ці шорсткі на дотик листи і є ДВП. (У найдорожчих меблів замість ДВП використовується фанера, але по експлуатаційних властивостях вона ненабагато краще).

Плюс: низька ціна при високій довговічності.

О сайте

Здесь может быть отличное место для того, чтобы представить себя, свой сайт или выразить какие-то благодарности.

Галерея
NXDY3717 NJDK8796 MVDB6225 KLXN4735 IPTY4830 IMG_E1279 IMG_E1278 IMG_1286 IMG_1285
Найдите нас

Адрес
123 Мейн стрит
Нью Йорк, NY 10001

Часы
Понедельник—пятница: 9:00–17:00
Суббота и воскресенье: 11:00–15:00